GOSPAY

Як вберегтися від квартирних крадіжок?

01 апреля 2018, 00:01

Як вберегтися від квартирних крадіжок?

Квартирні крадіжки – найпоширеніший вид злочинів. Вони становлять більше 35% від загального числа кримінальних правопорушень. І хоча збільшення активності злодіїв припадає на період літніх відпусток, домушники не нехтують «роботою» і протягом року.

Переважна частина крадіжок скоюється шляхом підбору ключа. Дверних замків, які б не відчинилися - немає. Це лише питання того, скільки часу витратить злодій на його відмикання. Пластикові вікна також не є перешкодою. Часто зловмисники потрапляють до помешкання саме шляхом віджиму вікна.

Квартирні крадії стають дедалі винахідливішими, використовують в своїй злочинній діяльності цілий арсенал засобів, які допомагають їм визначити жертву. Зловмисники ставлять на двері контрольні «маячки». Це може бути нитка чи папірець, засунутий у щілину у дверях, або підкладене під килимок біля дверей печиво.

Прочинена кватирка, незамкнені балконні двері – можуть стати «запрошенням» для злодіїв. До того ж, не потрібно розповідати усім сусідам коли і як надовго ви збираєтеся поїхати у відпустку. Особливо не варто писати про свої плани у соцмережах.

Основні рекомендацій щодо захисту житла:

- при виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу, їх неодмінно має бути двоє. Замкимають бути різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підчепити їх ломом. Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх без зайвих зусиль;

- не поспішайте відчиняти двері, доки не переконаєтесь, що до вас прийшов хтось із знайомих. Вхідні двері обладнайте вічком та запобіжним ланцюжком і не забувайте користуватися ними;

- на вікнах квартири, розташованої на перших та других поверхах будинку, установіть металеві решітки. Йдучи з дому, зачиняйте міцно всі вікна та двері, якщо ваше житло розміщене поблизу пожежних драбин, козирків або на останніх поверхах;

- постійно підтримуйте добре освітлення перед вхідними дверима. Це дозволить вам розгледіти у дверне вічко обличчя відвідувача.

Що викрадають? Те, що можна непомітно винести. Негроміздкі речі. Заїжджі зловмисники викрадають, зазвичай, гроші та ювелірні вироби. «Працюють» крадії, зазвичай, з 11 до 16 години, коли господарів немає вдома.

Як вберегти майно від злодіїв – кожен обирає сам. Але практикою перевірено – найбільш ефективним засобом захисту помешкання є встановлена сигналізація від поліції охорони.

За детальнішою інформацією можна звернутися до Контактно-інформаційного центру Департаменту поліції охорони.

Телефон Контактно-інформаційного центру - 0 800 502 220.

Лінія працює цілодобово.

Або, замість 800, набирайте код вашого мобільного оператора:

Київстар 097 050 22 20 

Lifecell 073 050 22 20

Vodafone 099 050 22 20

Усі дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні.

наступна стаття