GOSPAY

Як не стати власником авто, що що перебуває у розшуку?

01 апреля 2018, 00:01

Як не стати власником авто, що перебуває у розшуку?

Купуючи авто на вторинному ринку, новий власник має декілька способів переоформлення транспортного засобу:

- оформити договір купівлі-продажу з наступною перереєстрацією у сервісному центрі МВС;

- оформити договір купівлі-продажу у нотаріуса або через комісійний магазин;

- оформити довіреність на користування авто від продавця для покупця, внаслідок чого покупець так і не стає повноправним власником автомобіля.

До того ж, доволі частими є випадки, коли новий власник з прикрістю взнає, що придбане авто насправді є «двійником». Тобто має перебиті номери кузова або двигуна.

Як уникнути таких неприємних відкриттів? Дуже просто – звернутися до сервісного центру МВС. Там можна оформити договір купівлі-продажу та перереєстрації. І все це у присутності продавця і покупця.

Сам договір купівлі-продажу заповнюється працівником сервісного центру в електронній формі і зберігатиметься надалі у базі даних. Послуга безкоштовна.

Важливою і необхідною дією є проведення експертного дослідження автомобіля для звірки ідентифікаційних номерів та перевірки реєстраційних документів. Експертний огляд проводиться обов`язково у випадках реєстрації, перереєстрації та зняття авто з обліку. При реєстрації нового автомобіля, переоформленні документів у зв`язку зі зміною анкетних даних та при вибракуванні авто – експертний огляд не потрібен.

Акт про проведення експертизи або відмітка про це у заяві власника автомобіля - обов`язкові в переліку документів для оформлення реєстрації транспортного засобу.

Якщо під час експертного дослідження експерт висловив підозру щодо вірогідності ідентифікаційних даних автомобіля, то варто провести спеціальне дослідження, внаслідок якого встановлюється ймовірність різного роду пошкоджень, підробки чи заміни номера двигуна або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером, а також відповідність реєстраційних документів.

Ця послуга є платною. І проводиться за бажанням покупця авто.

Зверніть увагу!

Найголовніший ризик від придбання автомобіля без проходження експертного дослідження – це втрата авто, якщо згодом виявиться, що транспортний засіб є «двійником», або перебуває в угоні. А відтак – і втрата немалих коштів, що були витрачені на придбання автівки.

Так як у разі виявлення поліцією факту підробки номерів агрегатів машини такий автомобіль вилучається у власника і ставиться на штрафний майданчик.

Ймовірність саме такого сценарію висока у випадку, коли покупець купує авто у продавця за довіреністю. Бо такий варіант передачі права користування транспортним засобом не передбачає проходження експертизи.

наступна стаття