GOSPAY

У яких випадках проводиться перереєстрація транспортного засобу?

01 апреля 2018, 00:01

 

У яких випадках ппроводиться перереєстрація транспортного засобу?

Перереєстрація транспортного засобу проводиться у випадках:

- отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування;

- зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників-юридичних осіб;

- місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів;

- зміни кольору;

- переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

При перереєстрації транспортних засобів у разі зміни власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться.

Перелік документів, які подаються до сервісного центру МВС:

- документи, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу;

- заява;

- свідоцтво про реєстрацію;

- документи, що посвідчують особу покупця та продавця;

- реєстраційні картки платника податку покупця та продавця.

- у разі оформлення договору купівлі-продажу в ТСЦ, необхідно надати оціночну або середньоринкову вартість транспортного засобу та документ про сплату податку на дохід від продажу об’єкта рухомого майна. Виключення становлять: легкові автомобілі, мотоциклі, мопеди.

Надавати оціночну вартість необхідно лише у випадку коли протягом звітного (календарного) року було більше одного продажу/обміну легкового автомобіля, мотоциклу, або мопеду.

У випадках реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому – в експертному огляді немає потреби.

В усіх інших випадках під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС.

Дослідження експертами проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів. Процедура проводиться фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, які мають присвоєну відповідно до Закону України «Про судову експертизу» кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями.

Висновок експертного дослідження додається до документів, що подаються для державної реєстрації. У сервісному центрі встановлюється відповідність конструкції транспортного засобу, його перевірка за Єдиним державним реєстром МВС та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби.

 

джерело:ГСЦ МВС України

наступна стаття